• (82') J. Rodriguez A. Vidal
  • (85') D. Alaba Rafinha
  • (72') Thiago Silva P. Kimpembe
  • (91') J. Draxler G. Lo Celso
  • 20:31 Dobry wieczór Państwu! To ostatni taki wtorek w tym roku. Zapraszamy na wielki hit Ligi Mistrzów - w Monachium, na Fussball Arenie, Bayern podejmie Paris Saint-Germain.
  • 20:35 Chociaż oba zespoły są pewne awansu do 1/8 finału, nie jest to mecz "o pietruszkę". Bayern wciąż ma szansę wygrać grupę - musi jednak pokonać paryżan różnicą 4 lub więcej bramek.
  • 20:36 Kibice Bayernu liczą więc na najskuteczniejszego snajpera drużyny - Roberta Lewandowskiego.
  • 20:38 PSG też ma wielką gwiazdę w składzie. Nikomu nie trzeba przypominać, że piłkarzem paryżan od lata jest eks-gracz Barcelony Neymar.
  • 20:40 W Monachium Bawarczyków tradycyjnie wspierał będzie komplet kibiców. Piłkarze obu zespołów zbierają się już w tunelu, który prowadzi na murawę Fussball Areny.
  • 20:44 Hymn Ligi Mistrzów na murawie w Monachium!
  • 20:45 Cuneyt Cakir z Turcji będzie arbitrem tego meczu. Jeden z najlepszych sędziów na świecie został wyznaczony, co nie może dziwić, wszak to jedno z najważniejszych wtorkowych spotkań LM.
  • 20:47 Sędzia rozpoczął mecz!
  • 1. min Bayern przy piłce, ale na razie spokojnie. Na własnej połowie podopieczni Heynckesa.
  • 2. min Kimmich do Suele. Wycofana piłka ponownie na połowę Bayernu.
  • 2. min Faul Mbappe na Riberym. Piłka dla gospodarzy.
  • 3. min Dośrodkowanie z lewej strony, ale Alaba wybija piłkę z pola karnego monachijczyków.
  • 3. min Verratti próbował z dystansu, ale został zablokowany.
  • 4. min Niemcy wychodzą z piłką z własnej połowy, ale szybko tracą na połowie paryżan.
  • 5. min Lewandowski na razie jedynym piłkarzem Bayernu, który zapuszcza się na połowę PSG.
  • 5. min Jeżeli tak to będzie wyglądało, to PSG może powtórzyć ten imponujący wynik (3-0) z pierwszego meczu obu zespołów.
  • 6. min Coman! Znakomite zejście ze skrzydła do środka i celny strzał. Świetnie broni Areola.
  • 8. min PSG rusza z własnej połowy. Skrzydłami dzisiaj będą chcieli nękać Niemców piłkarze Emery'ego.
  • 8. min Dośrodkowanie Mbappe, ale zablokowane przez Alabę.
  • 8. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Robert Lewandowski
  • 9. min W dużym zamieszaniu trafia Polak! Świetna akcja Bayernu, chociaż doszukiwali się spalonego piłkarze Emery'ego, arbiter nie zareagował.
  • 10. min Lepiej ten mecz dla Bayernu rozpocząć się nie mógł.
  • 11. min Jeszcze trzy bramki i monachijczycy będą świętować wygranie rywalizacji grupowej.
  • 12. min Thiago Silva wybił piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.
  • 13. min Na zdezorientowanych wyglądają paryżanie po mocnym początku Bawarczyków.
  • 15. min Wybija piłkę Suele z okolic własnej szesnastki. Trochę chaotycznie, ale bezpieczny jest Bayern.
  • 16. min Faulowany Ribery. Przewinił Verratti.
  • 18. min Ribery za mocno i odpowiada drużyna Emery'ego.
  • 19. min Faul Verrattiego na Jamesie. Bardzo brzydki, ale musiał się ratować Włoch pod polem karnym.
  • 20. min Centra Jamesa, ale paryżanie wybili piłkę. Nie ma kontrataku - pilnował wszystkiego Hummels.
  • 20. min Zgubił piłkę Rudy i atakuje PSG!
  • 21. min Neymar! Zablokowany, świetny powrót Rudego, który naprawił swój błąd.
  • 21. min Lewandowski osamotniony na połowie rywala. Z autu zacznie Paris Saint-Germain.
  • 23. min Żółtą kartkę otrzymuje Joshua Kimmich, który faulował Neymara przed polem karnym Ulreicha.
  • 23. min Neymar! Minął mur, ale uderzył nad poprzeczką bramki Bayernu.
  • 25. min Mbappe zatrzymany przez Suele. Rusza Bayern!
  • 26. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Neymar.
  • 27. min Verratti! Wybił piłkę po dośrodkowaniu Ribery'ego.
  • 27. min Rzut rożny dla Bayernu. Dośrodkowanie Jamesa, ale znów skuteczni w destrukcji Francuzi.
  • 27. min Cavani częściej widziany w obronie niż w ataku. Teraz on wybił piłkę na rzut rożny.
  • 28. min Rzut rożny dla Bayernu. Wrzutka i próba niecelnego strzału.
  • 28. min Alves próbował centrować, ale został zablokowany przez Alabę.
  • 29. min Żółtą kartkę otrzymuje James Rodriguez, który protestował w jednej z akcji.
  • 29. min Faul na Comanie, a przewinił Draxler. Ewidentnie spóźniony Niemiec, czemu nie ma kartki?
  • 31. min PSG nieśmiało buduje atak pozycyjny. Gra skrzydłami, którą paryżanie chcieli nękać rywala - na razie kuleje. Znakomicie w obronie pracuje bowiem Alaba i Kimmich.
  • 32. min Faul Kimmicha w ataku. Błyskawicznie wznowili paryżanie, ale zatrzymał wspaniale Cavaniego jeden z rywali.
  • 33. min Pojawił się w Monachium - Nasser Al-Khelaifi, który jest właścicielem i prezydentem PSG.
  • 34. min Neymar! To była "setka"! Świetne podanie Mbappe i sam na sam z bramkarzem stanął Brazylijczyk, który nie trafił w światło bramki.
  • 35. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Neymar.
  • 36. min Wcześniej stracił piłkę Ribery, ale sędzia uznał, że faulu nie było.
  • 36. min Marquinhos znakomicie interweniował na własnej połowie.
  • 37. min James dośrodkowywał i był przekonany, że jeden z rywali zagrywał ręką.
  • 37. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Corentin Tolisso
  • 38. min James świetnie zacentrował, ale wykończenie głową Tolisso jeszcze lepsze.
  • 38. min Nic dziwnego, że Francuz stał się latem transferowym rekordem monachijczyków.
  • 39. min Jeszcze tylko dwóch bramek potrzebuje Bayern. Paryżanie mogą się powoli zacząć gubić.
  • 39. min Lewandowski zagrał do Comana, ale nie w tempo i nie będzie sytuacji dla Bawarczyków.
  • 40. min Rzut rożny dla Bayernu. Zacentrował Kimmich, ale za mocno.
  • 41. min Jeszcze jakieś starcie w polu karnym. Ucierpiał Dani Alves - protestują piłkarze obu zespołów.
  • 41. min Żółtą kartkę otrzymuje . Marquinhos
  • 41. min Żółtą kartkę otrzymuje Corentin Tolisso
  • 42. min To pokłosie tego starcia, w którym uczestniczyli obaj gracze.
  • 42. min Faul Lewandowskiego w ataku. Zacznie PSG.
  • 43. min Szarżował Mbappe, ale znakomicie spisała się obrona.
  • 43. min Jeszcze Neymar! Uderzył z dystansu, ale znakomicie odbił piłkę Ulreich!
  • 43. min Z każdym meczem coraz lepiej wygląda zastępca Neuera.
  • 44. min Za mocne podanie na lewym skrzydle. Wygoniony przez partnera Rabiot.
  • 45. min Dośrodkowanie Neymara, ale wybija futbolówkę rosły Suele.
  • 45. min Dla Bayernu ta nadchodząca przerwa nie jest korzystna.
  • 45. min Draxler! Huknął z dystansu, ale prosto w Ulreicha.
  • 46. min Minutę dorzucił Cuneyt Cakir z Turcji.
  • 46. min Faul i będzie jeszcze jedna okazja dla paryżan. Neymar już ustawił piłkę.
  • 47. min Nie rozegrali tego rzutu wolnego piłkarze Emery'ego, bo zarządził przerwę Cuneyt Cakit.
  • 21:33 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 21:44 Za kilka minut początek drugiej połowy. "Lewy" znów "ukłuje" rywala?
  • 21:46 Dwie bramki dzielą Bawarczyków od pierwszego miejsca w grupie i o ile przed meczem wielu wątpiło, teraz scenariusz nabiera realnych kształtów.
  • 46. min Sędzia Cakir rozpoczął druga połowę!
  • 46. min Pierwsze zagranie w pole karne Bayernu i już udało się Francuzom wywalczyć rzut rożny.
  • 47. min Rzut rożny dla PSG. Dośrodkowanie z prawej strony i spokojnie w obronie monachijczycy.
  • 48. min Piłkarze PSG na razie spokojnie.
  • 49. min Buduje atak pozycyjny ekipa Emery'ego. Pressują Niemcy.
  • 49. min Kimmich dośrodkowywał, ale został zablokowany.
  • 50. min Neymar zacentrował, ale wprost na głowę Niklasa Suele, który wybił poza "szesnastkę".
  • 50. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Kylian Mbappé Lottin
  • 51. min Co za akcja! Co za podanie! Edinson Cavani zagrał mięciutko na głowę Mbappe, a ten trafia, zdobywając kontaktową bramkę.
  • 51. min Padł na murawę Lewandowski po starciu z Marquinhosem.
  • 52. min Wszystko w porządku. Wrócił do gry reprezentant Polski.
  • 53. min Żółtą kartkę otrzymuje Sebastian Rudy
  • 54. min Zatrzymał Rabiota Rudy i musiał obejrzeć napomnienie z rąk arbitra z Turcji.
  • 55. min Ribery i Alaba znakomicie wymienili piłkę, ale bez okazji bramkowej dla Bayernu.
  • 55. min Odpowiedź PSG! Mbappe jednak za mocno wyrzucony podaniem na prawym skrzydle.
  • 57. min Paryżanie ponownie na własnej połowie boiska.
  • 59. min Dani Alves zatrzymał Ribery'ego i wybił piłkę na aut.
  • 60. min Lewandowski i spółka naciskają, ale nie popełniają błędów paryżanie.
  • 60. min Draxler! Uderzył, ale wprost w bramkarza.
  • 62. min Otworzył się Bayern i naraził na kontrataki. Coraz częściej piłkarze PSG zapuszczają się pod pole karne Ulreicha.
  • 63. min Zacentrował w "szesnastkę" Ulreicha Alaba, ale za mocno.
  • 65. min Kimmich! Dośrodkowanie do wbiegających kolegów, ale minimalnie nie w tempo.
  • 66. min Schodzi z boiska Franck Ribery, a za niego wchodzi Thomas Mueller
  • 66. min Mueller przejmuje również opaskę kapitańską od schodzącego Francuza.
  • 68. min Thiago Silva opatrywany poza boiskiem po starciu z Robertem Lewandowskim. Poturbował rywala Polak.
  • 68. min Prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana. Rozgrzewkę rozpoczął już Kimpembe.
  • 69. min 21 minut, a Bayern znów potrzebuje trzech bramek. To już chyba nierealne.
  • 69. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Corentin Tolisso
  • 70. min Znakomita akcja Comana skrzydłem, który wyłożył piłkę Tolisso, a ten wykończył akcję precyzyjnym strzałem.
  • 70. min Już nie trzech, a ponownie dwóch goli potrzebują podopieczni Heynckesa.
  • 72. min Schodzi z boiska Thiago Silva , a za niego wchodzi Presnel Kimpembe
  • 72. min Kontuzja jednak za poważna. Brazylijczyk już poza boiskiem.
  • 73. min Coman! Wpadł w pole karne, starł się z bramkarzem, ale karnego nie będzie.
  • 73. min Francuz przyznał zresztą, że nie był faulowany przez Areolę. Takie fair-play zachowanie chcemy oglądać.
  • 74. min Pressing Bayernu przynosi efekty. Bawarczycy odzyskują piłkę już na połowie PSG.
  • 77. min Dośrodkowanie Kimmicha, ale wybija piłkę Rabiot, który przesunął się po zejściu Thiago Silvy na środek defensywy.
  • 77. min Coman znów na skrzydle. Czyżby kolejna szansa?
  • 78. min Kontra paryżan i znakomita interwencja Ulreicha - w stylu Neuera - głową 30 metrów od linii bramkowej.
  • 80. min Mbappe! Uderzył zza pola karnego i wywalczył rzut rożny.
  • 80. min Rzut rożny dla PSG. Centra w pole karne, ale piłka ponad poprzeczką bramki Ulreicha.
  • 82. min Faul Draxlera na Lewandowskim.
  • 82. min Schodzi z boiska James Rodriguez, a za niego wchodzi Arturo Vidal
  • 83. min Żółtą kartkę otrzymuje Julian Draxler, który faulował chwilę wcześniej kapitana Orłów Nawałki.
  • 85. min Kimmich szarżował pod linią końcową, ale stracił piłkę. Wznowią paryżanie.
  • 85. min Schodzi z boiska David Alaba, a za niego wchodzi Marcio Rafael Rafinha
  • 87. min Lewandowski jeszcze walczył pod polem karnym, ale nie potrafił wygrać rywalizacji z Marquinhosem.
  • 87. min Rafinha wywalczył rzut rożny dla monachijczyków.
  • 88. min Rzut rożny dla Bayernu. Dośrodkowanie Rudego, ale nic z tego - kontra paryżan.
  • 89. min Cavani zatrzymany, ale czyściutko przez Suele.
  • 91. min Schodzi z boiska Julian Draxler , a za niego wchodzi Giovani Lo Celso
  • 91. min Trzy minuty w międzyczasie doliczone przez Cuneyta Cakira.
  • 92. min Mbappe! Co za okazja - fenomenalnie broni Ulreich.
  • 92. min Rozpędził się z kontrą Coman, ale za mocno wypuścił piłkę.
  • 22:38 Koniec! Bayern wygrywa 3-1, ale to za mało. Grupę wygrywają paryżanie, Bayern awansuje z drugiego miejsca.
  • 22:44 Dobrego wieczoru! Dobranoc.